Ubezpieczenie OC firmy

Ubezpieczenie OC firmy to zabezpieczenie roszczeń od osób trzecich (na przykład Twoich klientów) za szkody powstałe z tytułu wykonywanej przez Ciebie lub Twoich pracowników działalności. Przerzuć odpowiedzialność za nieprzewidziane uszkodzenia mienia na ubezpieczyciela!


Czy jest Ci potrzebne ubezpieczenie OC firmy?

Wyobraź sobie, że jedziesz na montaż do klienta. Przy wykonywaniu tego rodzaju usługi, przez przypadek upuszczasz coś na podłogę, uszkadzasz kafelki i musisz pokryć koszty naprawy. Wtedy z pomocą przychodzi Ci ubezpieczyciel – posiadając polisę OC nie musisz płacić za takie zdarzenia.  

Przykładów jest mnóstwo (niestety szkód z tych ubezpieczeń także) – nie raz nasi klienci nie straciliby na danej usłudze duże pieniądze, gdyby nie odszkodowanie z polisy.

Takie ubezpieczenie bardzo przydaje się firmom, które w swojej działalności przeprowadzają roboty ziemne. Podczas kopania operatorzy często uszkadzają instalacje, zdarzają się także uszkodzenia budynków (uderzenie ramieniem koparki). Warto zabezpieczyć się na taki przypadek. 

UWAGA! Nie należy jednak nie mylić ubezpieczenia OC z gwarancją i rękojmią – ubezpieczyciel nie odpowiada za źle wykonaną usługę, naprawę gwarancyjną musisz wykonać sam i sam ją sfinansować.